Menu mobile

Stolik kawowy loft(loftowy)

Stolik kawowy loft z drewna sprawdzi, że Twój dom będzie piękny. ♥ Wolisz okrągły czy kwadratowy stolik? Zakochaj się w stylu industrialnym!

Stolik kawowy loft lub jak kto woli - stoliki kawowe w stylu industrialnym. Wielu naszym klientom kojarzą się one z surowym wyglądem, niewielkimi możliwościami kolorystycznymi oraz eleganckim stylem. Historia tego stylu sięga lat 50-tych i rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych. Styl ten zrodził się z niczego innego jak z opuszczonych piwnic, fabryk, magazynów po czasie wielkiej recesji. Styl ma jednak kilka ściśle określonych zasad. Jedna z najważniejszych cech to przestrzeń. Wysokie sufity oraz otwarte przestrzenie. Kuchnia, salon a nawet domowe biuro - wszystko to nie jest jednym dużym pomieszczeniem. Dodatkowym atutem są duże okna, dające dużo światła lub lustra - sprawiające wrażenie większego pomieszczenia.

Stolik kawowy loft (w stylu loftowym) to również ograniczone kolory wynikające z industrialnego stylu. Nic tak nie oddaje charakteru wnętrza industrialnego, jak dobór kolorów. Kolor biały, szary, szary oraz beżowy to barwy, które najlepiej sprawdzają się w dużych pomieszczeniach. Ściany takich pomieszczeń pomalowane zwykle są czystą bielą, która dodatkowo sprawia wrażenie większego pomieszczenia. Uwagę należy zwrócić również na zastosowanie drewna lub betonu na podłodze.
Inspiracje oraz aranżacje wynikają również z szerokiej konkurencji producentów oraz architektów. Zastosowanie tego typu stolików jest w dzisiejszych czasach na porządku dziennym. Bardzo popularne również jest zastosowanie dodatków, takich jak okrągłe zegary.

Nowoczesne stoliczki kawowe industrialne lub, jak kto woli - ławy w stylu loftowym - to również idealne połączenie dla surowych materiałów. Zalicza się do nich między innymi: płytka imitująca drewno, fiński dąb oraz beton. Nie można również zapomnieć o elementach metalowych. W dawnych loftach metal ukazywał się w postaci instalacji, które nie były zamaskowane.

Stolik kawowy dla mieszkań typu loft nie jest jednak design dla wszystkich. Szczególnie polecany jest osobom młodym. Są to meble efektowne, które zwrócą uwagę znajomych. Mają szerokie zastosowanie u projektów wnętrz, są wręcz często nadużywane. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie - od salonu, kuchni (jadalni) aż po sypialnię. Nie ma ograniczeń również co do ilości, wysokości oraz szerokości stolików, wszak cały loft to jedno duże pomieszczenie. Przez to, że często jednak stoliki te są mobilne, mocowane są na kółkach, dając - w łatwy sposób - możliwość schowania go.

Materiał, z którego wykonane są stoliki to drewno oraz metal. Wynika to oczywiście ze ściśle określonych. Nogi metalowe zwykle pomalowane są w kolorze czarnym. Jednak czasem zdarza się również kolor metalowy(srebrny), biały lub szklany. Czasami zdarza się również kolor złoty oraz miedziany. Stoliki te - co do wysokości - są raczej małe, zwykle oscylują w granicach 30, 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65 oraz 70 cm. Rzadko zdarzają się wyższe. Czasem nogi są również druciane - a środek jest schowkiem (jest to tak zwany stolik kawowy loft 2w1) - i również mamy do czynienia ze stylem industrialnym.

Jeżeli chodzi o materiał blatu, jest to zwykle drewno (dziki lub lity dąb, orzech w sposób tradycyjny lub jako drewno podpalane) lub okleina, jednak czasem zdarza się również stolik marmurowy. Nie ma natomiast określonych bliżej kształtów blatu. Najwięcej występują jako geometryczny, kwadratowy lub prostokątny. Można również spotkać okrągły blat. Blaty nie są rozsuwane ze względu na małą powierzchnię.

Jeżeli szukasz nietuzinkowych, designerskich rozwiązań dla Twojego wnętrza mieszkania lub domu, powinieneś zainteresować się stolikiem w stylu industrialnym. To rozwiązanie jest z pewnością modne oraz wzbudzi szerokie zainteresowanie Twojej rodziny oraz znajomych.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych produktów, zapraszamy Cię do kontaktu z nami - postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Przepraszamy, w chwili obecnej nie ma możliwości płatności poprzez dotpay.
Możliwy jest tylko przelew tradycyjny.